Mavis Temsilcilikleri (Distribütörlükler)

Mavis, Yapay Görme / Kameralı Kontrol sistemleri için ihtiyaç duyulabilecek tüm bileşenleri üreten ya da temsilcilikleri vasıtasıyla tedarik eden firma konumundadır. Dolayısıyla, gerçekleştirdiği projelerde yazılım kütüphanesinden, bağlantı elemanlarına, kamera seçiminden aydınlatma ekipmanlarına kadar ihtiyaç duyulabilecek en ideal kombinasyonu kendisi sağlamaktadır. Böylece proje teslim süresi çok daha kısalmakta, garantili / stoklu çalışmanın avantajlarından faydalanılmakta ve her bir bileşen kendi ürünü olduğu için, ürünü ve özelliklerini en iyi şekilde tanıyıp en verimli biçimde kullanabilme gibi avantajlara sahip olunmaktadır.

Her biri kendi alanında başarısını ve güvenilirliğini kanıtlamış aşağıdaki firmalar ile Mavis, uzun yıllara dayalı distribütörlük yürütmektedir.

Merkezi Almanyada bulunan MVTec, uluslararası yapay görme yazılım üreticisi bir firmadır. Yenilikçi bir firma olan MVTec, uzun yıllara dayanan akademik ve mühendislik çalışmalarının sonucu olan HALCON isimli ürünü ile pazarda lider konumdadır.
HALCON, MVTec firması tarafından geliştirilmiş Yapay Görme / Görüntü İşleme kütüphanesidir. 1400 den fazla bağımsız operatörü, çoklu platform desteği (Windows, Linux, .NET), entegre geliştirme ortamı (IDE), C, C#, C++, VB.NET, Delphi gibi diller içinden kullanabilme imkanı, olağanüstü hızı gibi pek çok özellikleri ile yapay görme için ihtiyaç duyulabilecek tüm fonksiyonaliteyi sunmaktadır.

HALCON 21.05 Progress, artık abonelik yöntemi ile de görüntü işleme yazılımınızı geliştirmeye olanak sağlıyor. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.
MERLIC, MVTec firması tarafından geliştirilmiş Görüntü İşleme yazılımıdır. Kod yazmanıza gerek kalmadan sürükle bırak ile kendi sisteminizi geliştirebilirsiniz. Birden fazla kamera ile çalışabilir, Görüntü işleme yöntemlerini kombine bir şekilde kullanabilir, bu yöntemlere ek olarak istediğiniz zaman kendi HALCON kodunuzu da entegre edebilirsiniz. Denemek için buradan indirebilirsiniz.
iDS uEye serisi USB ethernet endüstriyel kamera üreticisidir. iDS, merkezi Almanya'da bulunan dünyanın önde gelen kamera üretici firmalarından biridir. USB, Ethernet, Gigabit Ethernet kameraları, yapay görme / görüntü işleme ihtiyacı olan her yerde profesyonelce hizmet vermektedir. Mavis olarak IDS firmasının uEye serisi kameralarını kullanmaktayız. uEye kameralar, endüstriyel uygulamalarda yüksek kalitede sorunsuzca hizmet vermektedirler. Diğer bir tercih nedeni ise çok güçlü API (Application Interface - programlama arabirimi) sunmasıdır. Program geliştiricilerin kendi programlarını geliştirebilmeleri için her türlü uygulama, örnek, yardım dosyası kameralarla birlikte ücretsiz olarak gelmektedir. Sayısız donanım ve yazılım avantajı ile birlikte uEye, hem geliştirici hem de son kullanıcı için en güçlü alternatiflerden biridir.
Ucuz ve kaliteli kameralar Daheng Imaging, Yapay Görme alanında yükselen bir marka olarak kaliteli Area Scan kameralar üretmektedir. Türkiye'de özellikle Basler markası'nın rakibi olarak görülmektedir. Gigabit Ethernet ve USB 3.0 kameralarıyla pek çok alanda da faaliyet göstermektedir. Daheng Imaging'in, Türkiye distribütörü olarak Mavis ile çalışmaya karar vermesi, Mavis olarak bizleri gururlandırmıştır.
çok amaçlı endüstriyel kamera ve lensleri MAVIS, yetkili satıcısı (reseller) pozisyonunda olduğu AZURE Photonics firmasının distribütörlüğünü üstlenmiştir. Azure Photonics, 20 yıldan uzun bir süredir Yapay Görme ve CCTV lensleri, Optik bileşenler ve lazer ürünleri üretmektedir. MAVIS, Azure Photonics ürünlerinden pek çoğunda stoklu çalışmakta, oldukça geniş yapay görme lensleri ürün gamı bulundurmaktadır.
çok amaçlı endüstriyel kamera ve lensleri PENTAX, yapay görme ekipmanları üreten başlıca firmalardan biridir. avis tarafından daha çok Pentax kamera lensleri kullanılmaktadır. Pentax, geliştirdiği yeni teknolojiler ve ürün kalitesi bakımından sektörde öncü konumunu sürdürmektedir.
Çok amaçlı endüstriyel kamera ve lensler Tamron, Dijital kamera lensleri ve yüksek hassasiyetli optik sistemler üreten Amerika menşeli firmadır. Bilimsel laboratuarlardan, CCTV kameralarına kadar geniş bir yelpazede tercih edilen ürünlerini, Mavis olarak kameralı kontrol sistemlerimizde kullanmaktayız. 
Advanced Illumination, yapay görme / görüntü işleme konusunda gerekli aydınlatma ekipmanlarını üreten, özellikle kameralı görme sistemlerinde uzmanlaşmış bir firmadır. Yapay görme sistemlerinin en önemli öğelerinden biri olan aydınlatma, doğru seçildiği takdirde, yapay görme yazılımı çok daha tutarlı ve düzgün çalışacaktır.
noktasal, çizgisel, grid şeklinde Lazer üreticisi Mavis, görüntü işleme uygulamalarında gerektikçe lazer ışığından ve filtrelerinden yararlanmaktadır. Noktasal, doğrusal, ızgara vb. formlardaki lazer ışığı, görüntü işlemede işleri kolaylaştırabilmekte bazı durumlarda da kullanımı kaçınılmaz olmaktadır. Mavis, Global Laser firmasının temsilcisidir ve projelerinde Global Laser ürünleri kullanmaktadır.

MVTec görüntü işleme yazılımı

HALCON görüntü işleme kütüphanesi

MERLIC görüntü işleme yazılımı

IDS uEye USB/Ethernet Kameralar

Yüksek çözünürlüklü kameralar

Ucuz ve kaliteli kameralar

Azure Photonics

DCM lighting sistems